Infolinka: 0910 160 145

Saunawelt

Časté otázky zákazníkov...

Z našich skúseností prieskumu trhu je to predovšetkým kvalita spracovania konštrukcie a vysoko kvalitné žiariče.

Všetky naše sauny sú postavené individuálne pre zákazníka podľa požiadaviek a vyhradeného priestoru.Každá konštrukcia je postavená z prvotriedneho smreku v našej dielni. Sauny spĺňajú vysoký štadnard izolácie. Do infrasauny inštalujeme iba žiariče Philips Vitae ktoré majú dlhú životnosť a nie je potrebné ich pred použitím predhrievať.

Kúpou sauny u nás nezískate len saunu ale aj záručný a pozáručný servis, čo znamená, že v prípade poruchy nebudete musieť hladať servis ktorý Vám bežný obchodný reťazec neposkytne. Tieto sauny sú zyčajne vyrobené vo veľkoprodukcii a infražiariče nekvalitné s krátkou životnosťou a so slabším účinkom.

 • Na kabínu dávame 2 roky záruku a na infražiariče 3000 prevádzkových hodín alebo 5 rokov záruku.
 • Servis zadarmo u Vás doma v prípade poruchy počas celej doby záruky
 • Pozáručný servis po uplynutí záručnej doby
 • V cene sauny je dovoz sauny k Vám domov a jej montáž
 • V infrasaunách používame výhradne iba halogénové žiariče PhilipsVitae s vysokou kvalitou a životnosťou
 • Vysoko kvalitná izolácia pri fínskych saunách a externých saunách
 • Digitálne ovládanie
 • Základné osvetlenie
 • Drevená mriežka pod nohy
 • Materiál konštrukcie je prvotriedny smrek

Cena každej sauny je individuálna v závislosti od toho koľko miestnu saunu potrebujete, a taktiež podľa doplnkov ktoré si do nej objednáte. Cena je vyššia napríklad pri exteriérových saunách k vôli izolácii v konštrukcii. Na našej stránke si môžete pozrieť príklad kalkulácie ale odporúčame požiadať o vytvorenie cenovej ponuky aby ste vedeli presnú cenu.

Pri porovnávaní infra a fínskej sauny je najdôležitejšou vecou poznamenať, že tieto dva druhy sáun sú z rôznych hľadísk porovnateľné, ale ich účel je iný. Zatiaľ čo fínska sauna má pozitívny vplyv na náš obehový systém, infračervená sauna je jedným z najúčinnejších detoxikačných prostriedkov.

Je dôležité si uvedomiť, že nie je skutočne nutné sa rozhodnúť medzi týmito dvoma trendmi, pretože vďaka našim technickým riešeniam vieme kombinovať fínsku a infračervenú saunu, čo je dual-funkčné a bezpečné riešenie.

 • Návšteva zákazníka alebo vytvorenie cenovej ponuky na dialku na základe požiadaviek zákazníka.
 • Po obdržaní cenovej ponuky a zaplatení zálohy 40-50% z ceny sauny je objednávka záväzná.
 • Zahajuje sa výroba vašej sauny ktorá trvá priemerne 4 až 6 týždňov (v závislosti od vyťaženia dielne a komplikovanoti sauny) a po jej dokončení Vás ihneď kontaktujeme a dohodneme sa na presnom termíne dovoze a inštalácie sauny.
 • Dovoz a inštalácia sauny. Naši montéri Vám dovezú saunu domov, postavia, zapoja, poupratujú po sebe.
 • Po odchode našich montérov si môžete Vašu novú saunu naplno užívať.

Čakacia doba na saunu je 6 až 8 týždňov od záväznej objednávky, v závislosti od vyťaženia dielne a komplikovanoti sauny.

Pri záväznej objednávke je potrebné zaplatiť 40-50% ceny sauny. Zvyšok zaplatíte až po jej obdržaní a inštalácii.

Zálohu od zákazníkov si účtujeme aby sme predišli pravidelnému ušlému zisku na cene práce a materiáloch. Kedže sauny vyrábame na mieru a na základe individuálnych požiadaviek je malá pravdepodobnosť, že by sme rovnakú saunu predali inému zákazníkovi.

Samozrejme pri serióznom jednaní ak dôjde k nečakným životným situáciám je možné vrátiť zálohu alebo jej časť, v závislosti od stavu objednávky a výšky ušlého zisku ktorá vznikne pri storne.

Vo výnimočnom príade ak sa nám podarí predať saunu inému zákazníkovi, ktorú sme Vám vyrobili ale neprebrali vraciame plnú sumu zálohy.

V saune je potrebné udržiavať čistotu a v prípade externých sáun ktoré sú vystavené vonkajším vplyvom bude po čase potrebné ošetriť drevo z vonkajšej strany.