Infolinka: 0910 160 145

Saunawelt

Naše infrasauny...

Výhody našich sáun spočívajú predovšetkým v zabudovaných žiaričoch halogénovej technológie Philips Infra Vitae. Vynikajúce halogénové infračervené žiariče Philips Vitae nevyžadujú predhriatie, na rozdiel od ostatných infračervených žiaričov (10 minút zahrievania) a tradičnej fínskej sauny (čas zahrievania 45 až 60 minút).

Dôvodom je to, že sa halogénový plyn naplní okolo infračerveného žiariča tak, aby pri zapnutí okamžite dosiahol svoju prevádzkovú teplotu a ochladí sa tak rýchlo, ako sa vypne.

Infražiarič je energeticky veľmi úsporný, šetrí čas a disponuje vysokou účinnosťou.

O infrasaunách a infravlnení

Termálne kúpele majú stáročnú tradíciu. Ich popularita je dnes neporušená, hrajúc veľmi dôležitú úlohu v starostlivosti o telo a dušu, ochranu zdravia a liečenie. Dnes už nikoho netreba presviedčať o pozitívnych účinkoch tepla a slnečného žiarenia. Najmodernejšou kombináciou týchto dvoch dôležitých prvkov je InfraVit Infrasauna.

infra

Infračervené žiarenie sa prvýkrát používalo v medicíne a na konci 60. rokov. V dnešnej dobe sú technologické rozdiely jasné.

Väčšina infračervených sáun sú vo forme kabíny, kde je najefektívnejšia sedacia poloha. V tejto polohe človek najlepšie absorbuje infračervené vlny - infrateplo.

Najnovšie infračervené žiariče Philips Vitae vyvinuté spoločnosťou Philips reprodukujú celé spektrum infračerveného žiarenia vďaka halogénovej technológii bez zdĺhavého zahrievania. InfraVit Infrasauna je jednoduchý a príjemný spôsob, ako sa rozmaznávať a liečiť telo. Je prístupný každému.

Môže vám pomôcť prekonať určité ochorenia, pomôcť udržiavať alebo dosiahnuť svoju kondíciu a podporovať chudnutie alebo detoxikáciu.

Naše InfraVit Infrasauny je jednoduchšie integrovať do dnešného životného rytmu ako tradičnú fínsku saunu, s priaznivými účinkami za 30 minút. Vaša priestorová požiadavka je minimálna, prakticky skoro vždy realizovateľná.

Mechanizmus pôsobenia infračerveného žiarenia:

Infračervená energia nepoužíva vzduch ako mediátora. V dôsledku toho dobre nasmerované infračervené žiarenie zahrieva viac ako 80% tela a menej ako 20% okolitého vzduchu. Ľudské telo absorbuje 95% emitovaných infračervených lúčov.

Toto hlboko pôsobiace žiarenie spúšťa zahrievací účinok na svalové tkanivo a vnútorné orgány. Telo cíti ohrievanie tkanív, chce ho ochladiť, takže spúšťa bežné procesy ako sú zvýšenie srdcovej frekvencie, zvýšenie krvného obehu a zvýšené potenie. Hlboké teplo infračerveného tepelného systému sa dá porovnať s reakciou na horúčku tela: telo zničí baktérie a vírusy alebo výrazne potláča ich rast a súčasne zvyšuje počet bielych krviniek, ktoré bojujú proti infekčným chorobám. Účinok tejto reakcie na srdce je rovnaký ako účinok kondičného tréningu.

Lekársky výskum dokazuje, že infračervená sauna trénuje vaše srdce. Pri použití InfraVit Infrasauny telo aktivuje všetky dostupné chladiace systémy, pričom jedným z najdôležitejších je potenie. Avšak potenie nemusí mať vždy rovnaký detoxikačný účinok.

Štruktúra ľudského tela je charakterizovaná skutočnosťou, že vrstvy spojivového tkaniva pod kožou obsahujú primárne vodu (až do hĺbky 3 až 4 mm) a takzvaný spodný prúd. Subkutánna vrstva obsahuje tukové bunky a tu sú toxíny (napr. ťažké kovy) pre telo nežiadúce. Táto vrstva je v každom ľudskom tele 5 až 6 mm pod povrchom kože.

Infračervené lúče rôznych vlnových dĺžok môžu preniknúť do rôznych hĺbok ľudského tela.

Čím kratšia je vlnová dĺžka, tým väčšia je schopnosť preniknúť hlbšie do pokožky. Dlhý infračervený lúč 1-2, infračervený lúč strednej vlny 3-4, infračervený lúč krátkych vln môže prenikať do ľudského tela do hĺbky 5-6 mm. Počiatočná hĺbka ohrevu je teda funkciou vlnovej dĺžky infračerveného žiarenia generovaného infračerveným žiaričom. Tá je veľmi dôležitá pre účinnosť a intenzitu detoxikácie. Ak sa infračervené lúče okamžite dostanú do subkutánnej vrstvy počas infračerveného okruhu, infračervený žiarič pracuje s maximálnou detoxifikačnou účinnosťou. Táto druhá vlastnosť je charakteristická pre plné spektrum infračervených žiaričov.

Halogénové žiariče Philips Vitae

Vyspelý infračervený žiarič Philips Vitae od spoločnosti Philips má optimálne zloženie celého infračerveného rozsahu (pozostávajúceho z infračerveného svetla A, B a C, zahŕňajúceho celý rozsah infračerveného žiarenia) čo je najlepšie pre ľudské telo.

Pomer jednotlivých vlnových dĺžok bol optimalizovaný výrobcom pre infračervenú absorpčnú kapacitu ľudského tela, takže pri použití infračerveného žiariča Vitae vyvinutého spoločnosťou Philips sa pokožka do hĺbky 5-6 mm ľudského tela zahrieva rovnomerne, príjemne a čo je najdôležitejšie, súčasne.

Teplo vyvíjané infračerveným žiaričom Philips Vitae sa blíži prirodzenému žiareniu Slnka. Vyžarovaním celého rozsahu vlnových dĺžok môžeme dosiahnuť účinnú detoxifikáciu hlbokým zahriatím kože a vrstiev subkutánneho tkaniva. Takto sa lúče okamžite dostanú do vrstiev, kde sú uložené toxíny. Pomocou halogénovej technológie Philips Vitae je detoxikácia veľmi účinná. Philips vytvoril pre tento účel špeciálne tvarované parabolické zrkadlo, ktoré umožňuje potrebný účinok. Spoločnosť Philips udáva životnosť žiaričov Infra Vitae na 5 rokov alebo 3000 hodín.

  Odborné informácie :
 • na prevádzku je potrebný jednofázový obvod 230 V
 • žiariče sú k dispozícii vo verziách 350W, 500W,750W
 • životnosť halogénového žiariča je 5000 hodín
 • znamená, že s priemerným využitím je táto životnosť 35-40 rokov

Ako používať infra systém

Použitie môže byť občasné alebo pravidelné. Pravidelnosť je samozrejme najvýhodnejšia. Môže sa použiť niekoľkokrát týždenne, ak sa vám to páči. Uvedomte si, že kapacita vašho organizmu je individuálna a že je daná na základe vašej fyzickej kondície. Ak máte zdravotný problém, poraďte sa s lekárom skôr, ako saunu začnete pravidelne používať.

Pite minerálnu vodu, aby ste zvýšili výhody InfraVit Infrasauny a kompenzovali vysokú stratu vody pred a po použití. Čistota pórov kože je dôležitá pre efektívnejšie odstránenie toxínov, preto je vhodné pred použitím sa osprchovať, čo môže viesť k zvýšeniu potenia.

InfraVit Infrasauna je ľahko čistiteľná, ale odporúčame použiť uterák na ochranu vašej hygieny, pretože môžete očakávať veľmi intenzívne potenie. Potenie začne po krátkom čase, takže ak nastavíte vyššiu teplotu, môžete otvoriť dvere.

Účinok infračerveného žiarenia zostáva, len teplo je uvoľnené. Intenzita žiarenia je najefektívnejšia regulovanou polohou tela vzhľadom na infračervené žiariče Vitae vyvinuté spoločnosťou Philips. Najsilnejšie žiarenie cítiť bezproatredne pred infračervenými žiaričmi Philips Vitae. V InfraVit Infrasaune je doporučený pobyt pre jednu osobu cca 20- 30 minút. Počas tejto doby sa zachová prirodzená tepelná rovnováha tela. Na konci použitia nechajte svoje telo trochu odpočinúť, zostaňte v pokoji 10-15 minút, aby ste postupne ochladili. Dajte si sprchu s vlažnou vodou! Pite vodu! Frekvencia používania sa môže líšiť v závislosti od potrieb a kapacity organzmu. Zdraví ľudia môžu používať InfraVit Infrasaunu bez obmedzenia. Využitie systému infrasauny môže zohrávať úlohu pri liečení mnohých ochorení, čo potvrdili mnohé správy na celom svete. Používanie infrasauny sa neodporúča osobám pod vplyvom alkoholu. Ak máte nejaké ochorenie, užívate lieky alebo príznaky nejakej choroby, mali by ste kontaktovať svojho lekára pred použitím infrasauny. Užívanie niektorých liekov a infračerveného žiarenia môže spôsobiť vedľajšie účinky.

Účinky infrasauny

Počas prirodzeného fungovania tela bunky pracujú nepretržite. Vedľajšie produkty produkované bunkovou funkciou, tzv zvyšky sa vypúšťajú z buniek a ideálne cez lymfatické tekutiny cez vylučujúce orgány, obličky, pľúca a kožu.

Toxíny sa môžu uvoľňovať len v rozpustenej forme, takže zdravé telo potrebuje rozpúšťadlo, to znamená čistú vodu, aby sa zbavil odpadu.

InfraVit Infrasauna vyžaruje celé spektrum infračerveného rozsahu, čo mu umožňuje spustiť okamžitý proces hlbokého štartu, vďaka špeciálnemu mechanizmu. Telo nestráca zbytočnú vodu, pretože IV-A žiarenie zahrieva (subkutánne) vrstvy pokožky vo veľmi krátkom čase, keď ukladané odpadové produkty spôsobujú problémy. Výsledkom je obnovenie krvného obehu, aktivácia metabolických procesov a niekoľkými desiatkami stupňov zahrievania telesnej teploty vyvolávame intenzívne chladiace procesy, ako je potenie.

Účinok hlbokého tepla v infračervenom tepelnom systéme možno porovnať s horúčkovitou reakciou tela.

V dôsledku reakcie na horúčku telo zničí alebo výrazne potláča rast baktérií a vírusov a súčasne zvyšuje počet bielych krviniek, ktoré bojujú proti infekčným chorobám.

Bežné používanie zariadenia InfraVit, okrem toho, že je veľmi príjemným nástrojom aktívneho a účinného uchovania zdravia, je tiež vhodné pre liečenie rôznych chorôb. Imunitný systém je účinnejší v boji proti alergiám, nachladnutiu, chrípke a iným ochoreniam. Proces starnutia sa z dlhodobého hľadiska spomaľuje.

Je vhodný na detoxikáciu, posilnenie obehového a imunitného systému, jeho aktiváciu, prevenciu chorôb, zlepšenie celkovej pohody. InfraVit Infrasauna sa dnes čoraz častejšie rozširuje, a to tak v súkromí, ako aj v zdravotných strediskách. Používa sa v prírodnej medicíne, tradičnej medicíne, kozmetike, hoteloch, penziónoch a kúpeľoch.

Odborné informácie

  Najmodernejší saunový infrasystém infravit Philips vám zaručuje tieto vlastnosti:
 • okamžité použitie bez potrebného predohrevu
 • vyžarovanie plným spektrom : oproti iným výrobkom
 • zaručuje plnú kvalitu a funkčnosť
 • životnosť žiaričov min. 5000 hodín
 • rovnomerné prehrievanie organizmu
 • aj kabíny pre viac saunujúcich osôb sú týmto systémom
 • veľmi úsporné

Umiestnenie infrasauny

Priestor potrebný pre InfraVit Infrasaunu je minimálny. Ako všeobecné pravidlo platí, že ak osoba môže sedieť v priestore na stoličke, môže tam byť inštalovaná InfraVit infrasauna. Pretože nevyžaduje žiadne ďalšie zdroje, nezaťažuje vaše prostredie veľkým teplom (teplota kabíny je až 55 ° C), takže ho možno inštalovať takmer kdekoľvek.

Tu sú niektoré príklady: podkrovie (pod šikmou stenou), obývacia izba, kúpeľňa, pivnica, balkón, terasa, záhradná chata atď.

Odporúča sa umiestniť kabínu na umývateľnú vodorovnú podlahu, pretože kabína nemá spodnú časť a má iba odnímateľný drevený rošt na jednoduché čistenie. Ak nie je možné inštalovať kabínu, je možné inštalovať špeciálnu infračervenú technológiu.

Počet infračervených žiaričov Philips Vitae v systéme

Pri navrhovaní zariadenia InfraVit Infrasauna je veľmi dôležitým krokom presná identifikácia počtu vykurovacích telies InftaVitae vyvinutých spoločnosťou Philips. Z tohto hľadiska je sekundárny rozmer a veľkosť kabíny. Primárnou úvahou je maximálny počet užívateľov, ktorí môžu používať kabínu. Kľúčom k navrhovaniu kabíny je dosiahnuť správnu účinnosť. Tou je správne umiestnenie infračervených žiaričov v kabíne.

Vo všeobecnosti by infračervené žiariče Vitae mali byť počas inštalácie pokryté drevom alebo iným materiálom čo najmenej, pretože zbytočné prekrytie neúmerne znižuje účinnosť. Umiestite ohrievač tak, aby smeroval k prítomnej osobe alebo osobám. Najdôležitejšou oblasťou pre detoxikáciu ľudského tela je chrbtica a jej okolie, takže pri umiestňovaní infračervených žiaričov je potrebné dbať na to, aby každý užívateľ mal potrebný dosah infračervench vĺn.

Infračervené žiariče by mali byť umiestnené tak, aby všetci používatelia mohli mať rovnomerný dosah na infračervené lúče zo všetkých smerov. Zvyčajne to znamená, že predné žiariče sa obvykle montujú do predných rohov sauny. V prípade väčších kabín stojí za zváženie, či predné žiariče sú namontované v otočnej forme, takže by mohli byť pružne nasmerované k užívateľovi, napr. iba jeden používateľ v trojmiestnej kabíne. Na základe toho, čo bolo doteraz povedané, je potrebné počítať 2 - 3 žiaričmi na jedného užívateľa. Infračervené žiariče by mali byť umiestnené vo vertikálnej polohe. To znamená, že plná výška infračerveného žiariča je silná oblasť infračerveného žiarenia, avšak pod touto rovinou nie je viditeľný účinok a nad ním cítite účinok tepelného pohybu vzduchu. Nemôžeme očakávať infračervené svetlo z povrchov steny a iných zariadení kabíny, pretože odrazivosť je veľmi nízka. Ideálne je, keď vzdialenosť medzi žiaričom a užívateľom nie je väčšia ako 70 cm v oboch smeroch.

Pre dvoch ľudí potrebujete 4-5 žiaričov Philips Vitae.

Rozmery sauny

Pri určovaní veľkosti kabíny je prvou otázkou, koľko miestna by mala byť. Podľa vyššie uvedeného počet užívateľov určuje, koľko infračervených žiaričov je potrebné použiť na efektívne infračervené zahriatie organizmu. Dolná hranica veľkosti kabíny je zvyčajne určená minimálnym priestorom potrebným pre užívateľov. Je to cca. 55 cm šírka sedenia (110 cm pre kabínu pre 2 osoby). Horná hranica je určená efektívnym rozsahom počtu infračervených žiaričov (150 cm v prípade dvojplošnej kabíny). Sedíme na 20 cm a musíme mať infračervený rádius z prednej strany vo vzdialenosti 20 cm. Udržujte bezpečnú vzdialenosť 50 cm. Ak sú tieto podmienky splnené, ideálna hĺbka kabíny je minimálne 85 cm, pri zohľadnení efektívneho rozsahu infračervených žiaričov až do 115 cm. Technicky požadovaná výška zadnej steny je 150 cm.

Materiál

Infrasauna nie je účelom udržania tepla, preto nie je potrebné ju tepelne izolovať. Všeobecne platí, že úlohou stien infra sauny nie je izolovať priestor, ale oddeliť priestor. Z tohto dôvodu môžu byť steny vyrobené z akéhokoľvek druhu dreva, murovaných prvkov (ytong, tehla), skla, plexiskla atď. Typy drevených lamiel, ktoré používame, sú spoľahlivé a sú jednotnej kvality.

Pracujeme len s prvotriednymi, materálmi a poskytujeme širokú škálu typov. Interiér kabín je zvyčajne vyrobený z dreva. Tu použitý materiál by sa nemal prehrievať, mal by byť odolný proti vlhkosti. Preto je výber druhu dreva trochu užší, ale existuje aj veľa kombinácií možností (odroda, farba, typ spracovania). Pri navrhovaní interiéru našich kabín si môžete vybrať z variantov, ktoré ponúkame alebo ich môžeme navrhnúť. Tvar skla a forma jeho upevnenia sú tiež predmetom individuálnej diskusie. Ďalšou možnosťou je dizajnovať vašu kabínu inštaláciou soľných tehál s osvetlením alebo bez osvetlenia. Okrem ich estetickej úlohy majú soľné tehly dôležité pozitívne fyziologické účinky, ktoré dnes nevyhnutne zapríčiňujú ich inštaláciu vo svete.

Cena kabín je ovplyvnená počtom vykurovacích telies, použitého dreva a doplnkového vybavenia.

Cenovú ponuku zasielame predbežne formou emailu.

Ak je ponuka odsúhlasená zákazníkom a zaplatená záloha vo výške 40 - 50%, stavba sa uskutoční do 6 - 8 týždňov od záväznej objednávky.

Extra doplnky-infra

  Doplnky:

 • Svetelná terapia
 • Otočné predné infražiariče
 • Hudobné ozvučenie
 • Himalájske soľné tehly
 • Aromaterapia

Ceny našich balíčkov sú uvedené v sekcii naše ceny

Svetelná terapia

Infračervená žiarivka na báze halogénovej technológie je k dispozícii vo 4 farbách. Keďže použitie je tak odôvodnené, prinášame našu farebnú svetelnú terapiu do jednoduchého ručného prepínača.

Dostupné farby: červená, žltá, zelená, modrá.

Farby silne ovplyvňujú našu náladu. Zamyslite sa nad rozdielom medzi slnečným ránom a sivým dňom v novembri! Farby sú vhodné na vyrovnávanie disharmonických vĺn. Farby majú rôzne účinky na telo. Studené farby majú upokojujúci účinok (modrá, zelená) a teplé farby majú stimulujúci účinok.

InfraVit Infrasauna poskytuje teplo, oranžovú farbu súčasne s infračerveným žiarením, pretože radiátory Vitae, vyvinuté spoločnosťou Philips, vyžarujú svetlo počas prevádzky vďaka halogenovej technológii. Infračervené svetlá Philips InfraColor vyvinuté spoločnosťou Philips sú schopné pracovať s infračervenou a farbenou terapiou vyvinutou spoločnosťou Philips.

Otočné predné infražiariče

Infračervené skrinky InfraVit sú vybavené sadou štandardných žiaričov buď v prednej časti kabíny alebo v rohu kabíny. Väčšie kabíny (2 alebo viac) často vyžadujú, aby bola kabína používaná iba jedným používateľom.

Tento problém je vyriešený rotujúcimi prednými žiaričmi. Tieto môžu byť ľahko ovládateľné infračervenou efektívnosťou, jednoduchým spôsobom, kdekoľvek v kabíne môžeme ľahko ovplyvniť výkon infračervených žiaričov.

Hudobné ozvučenie

Hudba je skvelá príležitosť pozitívne prispieť ku psychike. Správna voľba meditácie a relaxačná hudba vás upokojuje a naplňuje váš život. Infračervená sauna Infravit je v prípade potreby vybavená hudobným zariadením.

Ak máte správne hudobné zariadenie doma, samozrejme ho bez problémov nainštalujeme do zariadenia InfraVit Infrasauna

Riešenia inštalácie himalájskych soľných tehál

Váš dych a vzduch majú rozhodujúci vplyv na vaše zdravie a pohodu. Vzduch sa skladá z elektricky nabitých častíc nazývaných ióny. V dnešnom civilizovanom prostredí - elektrických spotrebičoch, elektrickom žiarení, znečistení ovzdušia, vykurovaní atď. - vytvárajú hlavne pozitívne nabité ióny, takže sa rovnováha elektricky nabitých častíc rozširuje vo vzduchu.

Pozitívne nabité ióny sú zodpovedné za vývoj chronických ochorení, fyzického a psychického vyčerpania. Rýchle horské toky, lesy a more produkujú negatívne ióny, udržiavajúc rovnováhu elektrických častíc vo vzduchu. Preto majú tieto miesta pozitívny vplyv na naše zdravie. Liečivý vzduch soľných baní sa odporúča na liečbu ochorení dýchacích ciest, astmy, alergie, sennej nádchy. Vedecké štúdie ukázali, že biofyzikálne vlastnosti salinickej lampy majú pozitívny vplyv na pohodu ľudí. Tieto pozitívne vlastnosti sú založené na svetelných vlnách z prirodzenej ionizácie, elektromagnetických vibrácií a kryštalickej priehľadnej štruktúry soli. Soľné kryštály dodávajú negatívne nabité ióny vzduchu do miestnosti a vyžarujú zdravé bioenergické sily, ktoré sa dajú použiť každý deň ako palivo do života. Tieto výhody pre vaše telo si môžete vychutnať aj v infračervenej, fínskej alebo kombinovanej saune so stenou z himalájskych soľných tehál, ktoré sú integrované do kabíny s osvetlením alebo bez osvetlenia a zároveň poskytujú krásny vzhľad. Soľná tehla má rozmer cca. 20 x 10 x 5 cm. Jej účinok je podobný účinku soľnej lampy.

Aromaterapia

Pôvod aromaterapie sa datuje tisícky rokov. Ide o exotickú liečbu, ktorá môže to byť dramaticky účinná. V súčasnosti sa znova stala módou, hlavne používanou na zmiernenie stresu. Okrem akupunktúry sa v Číne rastlinné extrakty používajú po stáročia ako doplnková liečba. Používajte len tie najlepšie prírodné oleje! Vložte trochu vlažnej vody do nádobky a pridajte 2-3 kvapky esenciálneho oleja. Ten sa začne odparovať v dôsledku tepla. Cenné esenciálne oleje sú extrahované z kaučuku, živice, kôry a kvetov - vďaka ich príjemným vôňam ich už používali starí Egypťania, čiastočne ako lieky a čiastočne na náboženské účely.