Infolinka: 0910 160 145

Saunawelt

Historický prehľad fínskej saunovej kultúry

Čo znamená sauna? Myslím, že toto je jedna z najzákladnejších otázok na webových stránkach, ktoré sa zaoberajú takouto témou. Ak sa už zaoberáte saunou, uvedomte si jej význam. Sauna je fínske slovo odvodené od slova "dym".

finska

Starodávna tradícia:

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, sauna nebol fínsky vynález, bol to vynález indiánov strednej Ameriky. Kňazi z kmeňov liečili pacientov potením, ale ľudia tiež používali špeciálny kúpeľ postavený z hlinených tehál. Para sa získala nalievaním studenej vody na rozhorúčený kameň.

Dnešný človek, ak naozaj chce mať dobrú saunu, musí byť oboznámený so základnými usmerneniami a zvyklosťami založenými na prastarých skúsenostiach z minulosti. Parné kúpele ľudí na celom svete boli už v minulosti dobre známe. Boli dobre známe vo vyšších spoločenských vrstvách starovekej Indie, Grécka, Ríma, islamských krajín a stredovekej Európy.

Fíni môžu byť skutočne nazývaní iniciátormi saunovej kultúry, pretože majú staršiu tradíciu ako iní ľudia, ale zmenili ju v menšom alebo väčšom rozsahu v neskorších populáciách. V tomto procese Fínsko zohralo rozhodujúcu úlohu, a preto si udržalo svoju vedúcu úlohu doteraz a je správne nazývané domovom sauny. To je všetko, čo musíme vedieť.

Výhody fínskej sauny

Moderný, civilizovaný život má mnoho vplyvov, pri ktorých sa do tela dostávajú toxické látky. Detoxifikácia je proces, pomocou ktorého pomáhame nášmu telu vyplaviť toxíny, ktoré sa v ňom nahromadili. Pravidelné používanie sauny, založené na lekárskom výskume a stáročných skúsenostiach dokázalo, že zlepšuje pohodu, omladzuje pokožku a fyzicky a mentálne obnovuje.

Relaxácia, strava, detoxikácia a zdravý životný štýl sú pre každého nevyhnutné. Objem krvi v krvných cievach sa zvyšuje, cievy sa rozširujú. Keď sa za saunou aplikuje studená sprcha, krvné cievy sa znovu uzavrú. To je to, čo chceme dosiahnuť so saunou, striedaním horúceho vzduchu a studenej vody.

Podstatou fínskej sauny je ovládateľné teplo a vlhkosť

Intenzita potenia je značne ovplyvnená vlhkosťou, ktorú možno kontrolovať zalievaním kameňov. V tele je teplota pre iniciáciu pozitívnych fyziologických procesov medzi 75-95 °C. Prospešný účinok sauny na ľudské telo teraz nie je spochybnený žiadnou osobou a dokonca aj výsledky lekárskych vyšetrení sú potvrdené lekárskou prehliadkou. Dôkazom toho je skutočnosť, že fínske deti sú na svete najzdravšie.

Sauna je nielen príjemnou zábavou, ideálnou cestou k odpočinku, zdrojom krásy, ale tiež zohráva dôležitú úlohu pri ochrane nášho zdravia. Saunový kúpeľ má priaznivý účinok na kožu, kardiovaskulárny systém. Sauna zohrieva telo aj dušu, ale pri zohľadnení niektorých všeobecných pravidiel sauny je pre každého dôležitá.

Fínska sauna - Základy saunovania

Sauna znamená viac než len sedieť na lavičke a potiť sa v horúčave. Podľa nižšie uvedených tipov môžete premeniť svoje saunovanie na príjemný zážitok.

Doprajte si dosť času na relaxy v saune! Neponáhľajte sa so saunovaním, aby ste maximalizovali jej účinok. Saunovať sa treba v pokojných podmienkach. Keď už hovoríme o Fínoch: Vravia..."V saune zabudnite na vaše každodenné problémy."

Sauna je miestom pre meditáciu, úplnú fyzickú a duševnú relaxáciu. Saunové kúpele znamenajú, že sa telo opakovane zahrieva, zvyčajne dvakrát alebo trikrát, striedavo zahrievané a ochladzované. Ak chcete dosiahnuť požadovaný účinok, stojí za to sa po saune osprchovať alebo sa ponoriť do kade so studenou vodou.

Teplota sauny je 75-95 ° C (max. 100 ° C) a je dostatočná na to, aby mala pozitívny účinok na vaše telo. Vlhkosť sauny môže byť zvýšovaná s vodou, ktorou polejeme rozhorúčené kamene v saunových kachliach.

Odporúča sa sedieť v uvoľnenom posede, najlepšie so zdvihnutými nohami, aby nohy boli na lavičke. Neodporúča sa zdržiavať sa viac ako 15 minút v saune. Pred odchodom z horúcej kabíny sa posaďte, aby ste obnovili krvný obeh. Potom, ako vstanete, choďte von a trochu sa uvoľnite. Vo fáze ochladenia môžete použiť osviežujúcu sprchu alebo sa ponoriť do bazéna . Na tento účel môžete použiť studenú alebo vlažnú vodu, aká sa vám páči. Okrem sprchovacích a ponorných bazénov sa odporúča aj kúpeľ na nohy, pretože teplý kúpeľ na nohy urýchľuje dilatáciu krvných ciev. Odporúčame ponoriť sa do ľadovej vody a bežať v čerstvom snehu len pre skúsených.

Potom sa pohodlne posaďte, alebo si ľahnite a uvoľnite sa na niekoľko minút, relaxujte, dýchajte rovnomerne a utrite sa predtým, ako sa vrátite do sauny. Nikdy sa neponáhľajte. Oddýchnite si a vychutnajte si príjemné pocity zo sauny.

Horúca sauna rozťahuje póry našej pokožky, čistí ju od baktérií a iných nečistot. V saune sa vyhýbajte alkoholickým nápojom a veľkým množstvám jedál počas a bezprostredne po saunovaní.

Fínske sauny - Odborné informácie

Podmienky inštalácie

 • Parametre týkajúce sa elektrickej siete, ktoré dostávajú fínsku saunu, sa určujú podľa typu a výkonu sauny
 • re vyššiu energiu sú potrebné tri fázy
 • Pre bezpečnosť je potrebný bezpečnostný vypínač a relé phí.
 • Sauna by mala byť umiestnená na umývateľnú podlahu, pretože spodná časť sauny namiesto podlahovej dosky je pokrytá prekladom, aby sa sauna udržala čistá.

InfraVit fínska sauna štandardne obsahuje:

 • rvotriedna sendvičová štruktúra stien
 • dvojitá podlaha (hĺbka kabíny 120 cm) vyrobená z vhodného materiálu
 • 8mm bezpečnostné sklo - dvere, okná
 • dodanie a uvedenie do prevádzky
 • kachle s kamienkami s príslušnou veľkosťou
 • 2 saunové svetlá
 • rošty
 • opierky hlavy
 • vedro
 • lyžice
 • saunový hygometer
 • presýpacie hodiny
 • esenciálny olej
 • čistiaci prostriedok pre saunu
 • informačná tabuľa

Realizácia sauny

Chceli by ste saunovú kabínu InfraVit?

Po vyplnení nášho kontaktného formulára vám náš kolega zavolá!

Pošleme Vám písomnú ponuku s krátkymi informáciami, referenčnými fotografiami alebo pôdorysom. Ďalšie detaily a technické detaily, ktoré sú stále otvorené, môžu objasniť naši kolegovia, ktorí sú pripravení riešiť vaše požiadavky.

Tvar, materiál, vzhľad kabíny, veľkosť, farba a spojenie sklenených plôch sú voliteľné. Môžete nám tiež zaslať Váš dotaz online.

 • Zálohová platba: 40-50%
 • Dodacia lehota: cca 6 - 8 týždňov